Süpermed Medikal Market Türkiye'nin En Güvenilir Sağlık MağazasıSüpermed Medikal Market Türkiye'nin En Güvenilir Sağlık Mağazası
 • Hızlı Arama
  Hızlı Ürün Arama
 • Marka Arama
  Hızlı Marka Arama
 • Haber Listesi
  Haber listemize kaydolarak tüm yeniliklerden haberdar olabilirsiniz.
  Adınız
  :
  Emailiniz
  :

Epila Kişisel Lazerli Epilasyon Cihazı (Orjinal)

Epila Kişisel Lazerli Epilasyon Cihazı (Orjinal)
Epila Kişisel Lazerli Epilasyon Cihazı (Orjinal) Epila Kişisel Lazerli Epilasyon Cihazı (Orjinal)
Kategori : Cihaz Destekli Ürünler
Marka : BNB
Stok Kodu : 0000780072
Ürün Adı : Epila Kişisel Lazerli Epilasyon Cihazı (Orjinal)
Garanti Süresi : 24 Ay
: 416,67 TL + KDV
Kdv Dahil :
450,00 TL
İndirimli : 425,00 TL
Adet :
92,23 TL den başlayan taksitlerle!!

EPILA Yenilendi,
Muhteşem ürün EPILA Benüs kısa süreliğine özel kampanya
fiyatı ile 550.00 TL yerine sadece 425.00 TL.

 
Yeni Epila Benüs Ürünümüzü İncelemek Siparişi Vermek İçin Lütfen Aşağıdaki Linke Tıklayınız :
 
 


EPILA, kişisel bir tüy giderici medikal lazer cihazıdır. Bilimsel araştırmalar ve güncel teknolojilere dayanılarak üretilmiştir. Dünya genelinde tüy giderici cihazlar için onaylanmış olan 808nm dalgaboyunun, kalıcı tüy giderilmesinde ortalama %2580 etkin olduğu önde gelen araştırma enstitüleri ve Universiteler tarafından kanıtlanmıştır.
 
 
EPILA’nın içerdiği lazer, doğrudan tüyler üzerine saçılarak değil, 808 nm dalgaboyu sayesinde tüy köküne nüfuz ederek tüylerin dökülmesini sağlar.  

Lazer Hakkında:
 
LASER ismi, "Radyasyonun Uyarılmış Saçılım ile Işık Amplifikasyonu” cümlesinin kısaltması ile elde edilir. Birçok insanda lazerin her tür sorunu giderme kapasitesi olduğuna dair bir kanı vardır. Ancak gerçekte lazer, uygun dalgaboyu ve ışık emisyon yöntemi kullanılarak, yalnızca cerrahi işlemlerde ve cilt hastalıklarında kullanılmaktadır. Ayrıca, lazerde tek bir dalgaboyu ve tek renk özelliği bulunmakta, bu da tüy giderme tedavisine katkıda bulunmaktadır. Güneşten saçılan ışık farklı dalgaboylarından oluştuğu halde, lazer yalnızca tek bir dalgaboyuna sahiptir. Başka bir deyişle, lazerin yalnızca bir renge yanıt veren karakteristiği vardır. 
 
Lazer & Tüy:
 
Lazer cilt dokusu tarafından emildiğinde, ısı enerjisine dönüşerek cilt dokusunda termal yaralar yaratır. 100 derecenin üzerindeki termal yaralar dokuyu eritir, 50 ve 100 derece arasında geri dönüşü olmayan dejenerasyondan kaynaklanan skar (yara) oluşur. 50 derecenin altında ise geri dönülebilir rejenerasyon oluşur, bu da cilt dokusunun normal haline dönmesine olanak sağlar. Termal yaranın derecesi, lazerin dalgaboyu, ışığın şiddeti, saçılım süresi, absorbe eden materyalin özellikleri v.b. ile tespit edilir. Lazer, cerrahi işlemlerde ve çeşitli deri hastalıklarının tedavilerinde herhangi bir yan etki olmadan uygulanabilir. Tüy gidermek için kullanılan lazer, tüy pigmenti tarafından emildikten sonra tüy veya etrafına ışık saçarak tüy kökünü yok eder.
 
EPILA Kişisel Tüy Dökücü Lazer Çalışma Prensibi:
 
EPILA lazer tüy gidericisinin prensibi, lazerin karakteristik dalgaboyu tarafından saçılan ışık enerjisinin tüy foliküllerinde (köklerinde) bulunan melanin pigment tarafından selektif olarak absorbe edilmesi sonucu termal enerjiye dönüşerek tüy kökünü yok etmesi olarak açıklanabilir.
 

EPILA’nın Faydaları:

 • Diğer tüy dökme yöntemlerinden çok daha hızlı ve kolay

 • Daha geniş bir alana tek seferde uygulama

 • Güvenilir ve hassas uygulama imkanı

 • Daha acısız uygulama

 • Daha az işlem sıklığı

 • Kalıcı tüy dökme ve azaltma etkisi

 • Çok güneşlenmişseniz veya tüyler boyalı ise, cilt normal rengine dönene kadar bekleyin çünkü lazerin, yalnızca koyu renge reaksiyon veren bir özelliği vardır.

Özellikler:
 • Kullanımı kolay ve yan etkisi olmayan yüksek-güçte yarı iletken lazer
 • Evde güvenli ve kolay kullanımı sağlayan birçok güvenli ekipman içerir. 
 • İnsanlara zarar vermemek için lazer ışık optik lens ile konsantre edilerek yalnızca kısa mesafede belli bir alan içinde ışık saçar
 • Lazer saçılımı için ayarlanabilir zaman sayacı ve lazerin güç kontrolü bulunur
 • İnce ve taşınabilir tasarımı sayesinde seyahat veya iş gezilerinde kolaylıkla kullanılabilir
 • Tüyler koyu renk ise, kol, bacak, kaş, bikini çizgisi, sakal, gibi  vücudun hemen hemen her bölgesine uygulanabilir. Ancak fazla miktarda pigment yoğunluğundan dolayı, prensip olarak göğüs uçlarının etrafı ve perineal bölgede uygulanmamalıdır. Yüz bölgesinde uygulama yaparken gözlerin lazere maruz kalmamasına çok dikkat edilmelidir.
 • Kadında kaş, koltuk altı ve bikini çizgisi ve erkekte sakal gibi vücüdun hemen hemen her bölgesi tedavi edilebilir. İstenmeyen tüyler vücüdunuzun herhangi bir bölgesinden güvenli bir şekilde hayal edilebilecek en kısa sürede giderilir.
 
EPILA Cihazının Teknik Özellikleri:
 • Model                      : EPILA SI-808
 • Çalışma Gerilimi  : 110/220 V
 • Lazer dalga boyu  : 808 nm 
 • Ölçüler                    : 170 X 50 X 40 mm
 • Güç Adaptörü        : DC 9V 1200 mA

 


LAZER İLE KILIN YOK EDİLMESİ NEDİR ? 
 

 

 

LAZER NEDİR?
Lazer epilasyon yöntemi, elektroliz yönteminin eksikliklerden dolayı geliştirilmiş olup diğer yöntemlerden daha hızlı bir şekilde istenmeyen kılları yok etmenizi sağlar. Lazer epilasyon, istenmeyen kıllarınızı herhangi bir yan etki veya yaralanma olmadan yok eder.
 
LAZER HAKKINDA
LASER ismi, Radyasyonun Uyarılmış Emisyonu ile Işığın Amplifikasyonu (Light Amplification by the Stimulated Emission of Radiation) kelimelerinin kısaltmasıdır. Birçok insan, lazerin her tür şeyi tedavi etme yeteneği olduğunu düşünmekte ancak gerçekte, ışık emisyon yöntemi ile uygun dalgaboyu yalnızca cerrahi ameliyatlarda ve cilt hastalıklarında kullanılmaktadır. Ayrıca lazerin, kıl yok etme tedavisine katkıda bulunan, tek dalgaboyu ve tek renk olma özelliği vardır. Güneşten yayılan ışık farklı dalgaboylarında ışıktan oluşsa da, lazer yalnızca tek dalgaboyuna sahip bir ışıktır. Başka bir deyişle, lazer yalnızca bir renge yanıt veren özelliğe sahiptir.
 
LAZER & KIL
Lazer cilt dokusu tarafından emildiğinde, ısı enerjisine dönüşerek termal hasara yol açar. 100 derece'nin üzerindeki termal hasar cilt dokusunun çözünmesine ve 50 ile 100 derecede ise geri dönüşü olmayan dejenerasyondan dolayı skar oluşumuna neden olur. Geri dönüşü olan rejenerasyon ise 50 derecenin altında gerçekleşir ve cilt dokusunun normal durumuna dönmesi mümkün olur.
 
Termal hasarın derecesi lazerin dalgaboyu, ışığın şiddeti, yayıldığı süre, emici materyale ve özelliklerine bağlıdır. Lazer, cerrahi ameliyatlarda da uygulanır ve herhangi bir yan etki olmadan çeşitli cilt hastalıklarını tedavi edebilir. Kıl yok etmek için kullanılan lazer, pigment tarafından emildikten sonra kılın üzerinde veya civarında saçılarak kıl kökünü yok eder.
Lazer ile kıl yok edilmesinin prensibi, lazere özel dalgaboyu tarafından saçılan ışık enerjisinin, saç foliküllerinde bulunan melanin pigmenti tarafından seçici olarak emilip, termal enerjiye dönüşerek, kıl kökünü yok etmesine dayanır.
 
LAZER İLE KIL YOK EDİLMESİNİN YARARLARI
 • Mevcut diğer yöntemlere göre çok daha hızlı ve kolay şekilde kılları yok eder.
 • Diğer tedavilerle kaşılaştırıldığında hemen hemen acısız ve daha kısa sürer.
 • Bir seferde geniş bir alana uygulanabilir.
 • Daha az sıklıkta uygulama gerektirir.
 • Doğru ve güvenilir tedavi sağlar.
 • Kılların kalıcı olarak yok edilip sayısının azalmasını sağlar.
 • Tedaviden sonra gözeneklerin sıkılaşmasından dolayı ciltte yumuşaklık hissedilir.  

TEDAVİDEN ÖNCE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER 

1. Lazer ile kılların yok edilmesinde, lazer yalnızca koyu renk kıl ile reaksiyon verdiğinden güneş yanığı var ise, cildinizin orijinal rengine dönmesini beklemenizi öneririz.
2. Herpes simpleks gibi bir hepatit hastalığı veya selülüt varsa lazer tedavisi uygulamadan önce, bunların tedavi ettirilmesi gerekir.
3. Sivilce tedavisi için izotretinoin kullanan kişiler bir süre için kılları yok etmeye çalışmamalıdır.
4. Keloid veya hipertrofik yara sorunu yaşayan bir kişi lazer tedavisini çok dikkatli bir şekilde yapmalıdır.
5. Melanin pigmentasyonunun derin olduğu, meme ucunun etrafı, genital bölge veya anal bölge gibi özel alanlar, lazer tedavisi için uygun değildir.
6. Lazer ile kılların yok edilmesi için koyu, kalın kılları olanlar en uygun adaylardır.

Kılın yakılamayacak kadar ince olduğu yerlerde, kılı cımbızla çekerek çıkartın.

KIL DÖNGÜSÜ 

Kılların kalıcı olarak yok edilmesi için, anajen adı verilen, kılın aktif büyüme fazının yok edilmesi gerekmektedir.

EPILA HAKKINDA TÜM SORU VE CEVAPLAR :

 

SORU: EPILA’yı kimler kullanabilir?

CEVAP: Lazer Epilasyon işleminin herkes için uygun olmadığı bilinmelidir! EPILA’yı açık renkli cilde sahip kişiler koyu renkli kıllarını azaltmak ve yok etmek için kullanabilirler. Çok koyu renkli cilde sahip (Afrika kökenli) kişilerde EPILA kullanılmamalıdır.

 

SORU: EPILA’yı diğer tüy dökme ve yoketme metodlarından farklı ve avantajlı kılan nedir?

CEVAP: EPILA sizin istemediğiniz kıllarınızı "Evinizde, seyahatlerde” kendi kendinize çok daha ekonomik olarak azaltmanızı sağlar. Ayrıca, EPILA ile yapacağınız uygulamalar ağrısız ve yan etkisizdir. Cildinizde yanık, kesik veya yaralar oluşmaz.

 

SORU: Bu ürün gerçekten işe yarıyor mu?

CEVAP: Evet! Gerçekten işe yarıyor! Burada önemli olan EPILA’nın istenmeyen kılları azaltmaya yönelik "Lazer Epilasyon İşlemi” ni gerçekleştirmeye yarayan "Kişisel Lazer Cihazı” olduğunu bilmektir. EPILA veya daha genel tabirle Lazer Epilasyonu mucize yaratan bir işlem değildir! EPILA ile yapılacak uygulama ve alınacak sonuç için zaman ve sabır gereklidir. Bunun başlıca sebebi, kılların kalıcı olarak azaltılması ve yok edilmesi için yapılan Lazer Epilasyon uygulamasının "Anajen” diye adlandırılan büyüme döngüsü fazında çok daha etkili olmasıdır (kılın yaşam döngüsü 3 fazdan oluşmaktadır: Dolayısı ile, uygulama yapılırken mevcut bölgedeki kıllar birbirinden farklı yaşam döngülerinde olacağından uygulama tekrar edilerek Anajen fazının yakalanması gerekir.

 

SORU: Lazer ile kılların yok edilmesinin prensibi nedir?

CEVAP: Lazer ile kılların yok edilmesi, kıl foliküllerini (kıl kökü) bozacak veya tahrip edecek ancak etrafındaki cilde zarar vermeyecek kadar enerjiyi bir grup kıl folikülünün üzerine, bir lazer ışını göndererek gerçekleşir. Bu işleme ‘’Seçici Fototermoliz’’ adı verilir. Seçici olmasının nedeni yalnızca kılları hedef alması ve cilde etki etmemesidir. Geçmişte lazer genelde renk açılmasında ve çillerde kullanılırdı ancak daha sonra kılların yok edilmesinde de etkin olduğu tespit edilmiştir.

 

SORU: Uygulama süresi ve sıklığı nasıl olmalıdır?

CEVAP: Öncelikle uygulama süresi, uygulamanın yapılacağı bölgenin büyüklüğüne bağlı olarak değişir. EPILA’yı kullandıkça tecrübeniz artacak ve daha az sürede daha büyük bir bölgeye uygulama yapabileceksiniz. Her uygulama seansında 30 dakika sonunda cihaz kapatılmalı ve 5 dakika süreyle dinlendirilmelidir. Uygulama aynı bölgede bir seferde en fazla 3 kez tekrarlanmalıdır. Lazeri arka arkaya aynı cilt gözeneğine uygulamayın. Lazeri sırayla farklı cilt gözeneklerine uygulayın.

 

SORU: Hangi bölgelere uygulama yapılabilir?

CEVAP: Gözlere yakın olan bölgeler ve kaşlar haricinde heryere uygulanabilir. En yaygın uygulama yapılan bölgeler, yüz, üst dudak, boyun, gögüs etrafı (meme uçları ve yakınındaki koyu renkli bölgeye dikkat edilmelidir), kolaltı, bikini bölgesi, bacaklar ve sırttır.

 

SORU: Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi FDA tarafından onaylanmış mıdır?

CEVAP: FDA kurumu Lazer ile Kalıcı Tüy Azaltılması uygulamasına sahip birçok lazeri onaylamış, birçoğu da onay aşamasındadır. Sonuçlar kişiden kişiye değişiklik gösterdiği gibi, en pahalı ve bilinen lazer ile uygulamalarda dahi başarı oranı kişiye ve uygulamanın süresine göre değişmektedir.

 

SORU: Ürünün neyle çalıştığını öğrenmek istiyorum; Elektrikle mi çalışıyor pille mi? Kullanılıp atılan bir ürün mü yoksa uzun ömürlü bir ürün mü?

CEVAP: Ürün 9 Voltluk adaptör kullanılarak elektrik ile çalışıyor. Cihazın kullanım ömrü içindeki lazer tüpünün ömrü tarafından belirlenmektedir. Bu da yaklaşık olarak 5000 saattir. Kabaca bir hesap ile günde 60 dakikalık bir kullanım ile cihaz 10 yıl üzerinde hizmet verebilir.

 

SORU: İlerleyen dönemde alınması gereken veya değişmesi gereken parçaları var mıdır?

CEVAP: Cihazın sürekli temin edilmesi gereken hiçbir sarf malzemesi yada değiştirilmesi gereken yedek parçası yoktur.

 

SORU: Cihaz hamilelikte de kullanılabiliyor mu?

CEVAP: Hayır. Hamile bayanların ve vücut içine takılan kalp pili kullananların bu ve benzeri elektronik cihazları kullanmaları tıbben tavsiye edilmemektedir.

 

SORU: Lazer ışını doğru değerler altında kullanılmadığında kanser riskini doğurur mu? Cihazın kullanımına ilişkin bir tehlike mevcut mudur?

CEVAP: Tıpta "Soft Lazer” yada "Düşük Doz Lazer” tabir edilen ve EPILA cihazının da sahip olduğu 808 nm dalgaboyundaki lazer ışını, insan sağlığı üzerinde herhangi bir zararlı etkiye sahip değildir. Bu durum üretici firma tarafından Avrupa Emniyet Standartlarının göstergesi olan CE sertifikasyonu ile de belgelenmiştir.

 

SORU: Olumlu sonuç almak için kaç uygulama gerekir?

CEVAP: Bu sorunun herkes için geçerli tek bir yanıtı yoktur. Uygulamadaki istikrar ve kararlılık, kıl tipi, cilt tipi,  düzgün kullanım, vücudun kimyasal yapısı gibi faktörler olumlu sonuç alma sürecini etkileyebilmektedir.

 

Uzun dönemde yararlarını görmek için sık uygulama yapmak gerekir. Uygulama yapmak istediğiniz bölgedeki kıl yoğunluğuna, kılların büyüme döngüsüne ve rengine bağlı olarak sonuçlar değişebilir. Ayrıca kişinin sahip olduğu "Testosteron” hormon miktarı da kılların üretilmesinde çok etkili olduğundan, bu hormonun seviyesine bağlı olarak sonuçlar kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Koyu renk kıllar lazer terapiye daha hızlı yanıt verir ancak uzun dönemde kalıcı ve en iyi sonuçları almak için minimum 8 hafta uygulama yapılması tavsiye edilmektedir.

 

SORU: Bende kıl dönmesi var, bu ürünü kullanabilir miyim?

CEVAP: Hayır. Kıl dönmesi sorunu bir uzman doktor kontrolünde ele alınmasını gerektirir.

 

SORU: EPILA’yı kullandıktan sonra kıllarım traştan sonraki gibi daha kalın mı çıkar?

CEVAP: Öncelikle kılların traş edilmesi sonrasında daha kalın olarak çıktığı yanlış bilinen bir olgudur. Bu durum mikroskop altında yapılan deneylerde de tespit edilmiştir. Bu yanılgı, traşlanan kılların bir açı ile kesilmesinden kaynaklanan illüzyondur. EPILA ile yapılan uygulamalarda kıllar her seferinda daha incelerek azalmakta, sonunda kıl kökü kalıcı olarak tahrip edilerek kılın üretimi durmaktadır.

 

SORU: Ben kıl köklerine temas edip tamamen yok edeceğini bekliyordum fakat kılları yakıp köklerini siyah bırakıyor, neden?

CEVAP: EPILA, koyu renkli kıllara karşı duyarlı lazeri sayesinde kıl köküne nüfuz eder. Ancak, kıl köklerinin bir yaşam döngüsü vardır bu nedenle uygulamanın aralıklı olarak minimum 8 hafta boyunca yapılması gerekir.

 

SORU: Ürünün etkinliğini kanıtlayabilecek bir garantisi var mı?. Bu ürünü satın alan tüketici memnun kalmazsa ne olacak?

CEVAP: Lazer ile Epilasyon işleminin sonuçlarıni öngörmek veya garanti vermek özellikle kişinin kaç seans alacağı bilinmeden mümkün değildir. Günümüzde ciddi çalışan ve tanınmış hiçbir Epilasyon Kliniği müşterilerine sonuçları garanti etmezler.

 

SORU: Ürünün kullanılması halinde kalıcı vücut izleri yada daha farklı bir hastalığa sebep olur mu?

CEVAP: Kesinlikle hayır. EPILA, doğru kullanıldığında sağlığa zarar vermeyen güçte bir lazer kaynağına sahiptir.

 

SORU: Lazer cihazının herhangi bir soğutucusu var mı veya krem yada jel kullanılıyor mu?

CEVAP: Cihazın bir soğutucusu bulunmuyor, çünkü uygulama esnasında soğutucuya ihtiyaç duyulacak şiddette bir lazer gücü bulunmuyor. Ancak uzun süreli kullanımda veya hassas olan ciltlerde kullanılmak üzere ürün ile birlikte 1 adet buz poşeti bulunmaktadır. Bu poşeti yada bir havluyu soğutup uygulama yapılan bölgede kullanabilirsiniz.

 

SORU: Ürünü erkekler de kulanabilir mi?

CEVAP: Elbette. Koyu renkli tüylerinden kurtulmak isteyen, açık ve orta renkte tenli bay, bayan herkes tarafından kullanılabilir.

 

SORU: Kişisel Lazerli Epilasyon Cihazı almak istiyorum ama bugüne kadar bu ürünü hiç duymadım!

CEVAP: EPILA SI808 Kişisel Lazer Epilasyon ürünü Türkiye’de Haziran 2007 başından itibaren satışa sunulmuştur. Amerika, Avrupa ve Uzak Doğuda çok popüler olan bu ürünü sadece internet üzerinden temin edebilirsiniz.

 

SORU: Ürünü inceledim ancak tüm kaynaklarda lazer epilasyonun doktor tarafından yapılmasının sağlık bakımından uygun olacağı söyleniyor. Kişilerin kendisinin uygulamasında sakınca yok mudur? Sağlığa zarar verme riski varmı?

CEVAP: Haklısınız, klasik lazer epilasyon işleminin MUTLAKA bir uzman denetiminde yapılması gerekir. Bunun nedeni, bu yöntemde kullanılan epilasyon cihazlarının profesyonel kullanıcı eğitimi gerektirmesi ve içerdikleri lazer gücünün yüksek olmasıdır. EPILA SI808 ise kişisel olarak kullanım için tasarlanmış daha düşük güçte lazer içeren bir üründür. Ürünün sağlığa zararlı olup olmadığı konusuna gelince, T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, TSE ve Sağlık Bakanlıklarımız Türkiye'ye ithal edilen tıbbi, kozmetik ve kişisel akım ürünleri için Avrupa Ülkelerinin belirlemiş olduğu standartları aramakta ve firmamız da bu standartlara uygun ürünlerin ithalat ve pazarlama faliyetleri yürütmektedir.

 

SORU: Epila hakkında daha geniş bilgi verebilir misiniz? Ben şu an lazer epilasyona gidiyorum ve kullanılan alet 'alexander' marka. EPILA'da Alexander’in özellikleri mevcut mu ve aynı etkiyi verebilir mi?

CEVAP: EPILA, güzellik ve estetik merkezlerinde sağlık personeli tarafından uygulanan epilasyon işlemi sırasında kullanılan cihazlardan bazı farklılıklar göstermektedir.

 

Bu farklılıkları aşağıdaki gibi özetlemek mümkündür;

 

1. EPILA SI808, kişisel kullanıma uygun, herhangi bir destek almadan kişinin kendi kendine uygulayabildiği bir üründür. Bu yüzden içerdiği lazerin gücü ve bir seferde etki ettiği kıl kökü sayısı daha azdır (1 ila 3 kıl kökü). Klinik tipi profesyonel cihazlar ise geniş başlıklarla daha geniş alana etki ederler.

 

 2. EPILA SI808 ürünü daha dar bir alana etki ettiğinden işlem süresi profesyonel lazerlere göre daha uzundur.

 

3. EPILA SI808 ürünü kliniklerde uygulanan epilasyon işlemine göre çok daha ekonomiktir. Ayrıca bu ürün ailenizdeki veya çevrenizdeki arkadaşlarınız tarafından da kullanılması mümkündür.

 

4. EPILA SI808 cihazının ekonomik ömrü günde yaklaşık 60 dakika kullanılması halinde 10 yılın üzerindedir.

 

SORU: Ben bu cihazı evde yaparken cilde maruz kalacak ışınlardan korkuyorum ! Acaba evde tek başıma yaparken bir sorunla karşılaşır mıyım?

CEVAP: Kesinlikle hayır! Tek dikkat etmeniz gereken, ürünü kullanmaya başlamadan önce kullanım manuelinde belirtilen tüm hususlara uymanız ve ürünü doğrudan gözlerinize tutmamanızdır. EPILA, oldukça emniyetli ve kendi kendine otomatik olarak kapanan bir özelliğe sahip bir üründür.

 

SORU: Tedaviden sonra nelere dikkat etmek gerekir?

CEVAP: Dikkat edilecek özel birşey yoktur. Ancak aşırı güneş ışığına maruz kalınmamasını öneririz.

 

SORU: Yan etkileri var mıdır?

CEVAP: Hayır. Ancak, bazı kullanıcılarda hafif kızarıklık ve güneş yanığına benzer ciltte bölgesel şişme görülebilir. Bu etkiler genelde 3~4 gün veya daha kısa sürede geçer. 

 

SORU: Aynı bölgede uzun süre kullanabilir miyim?

CEVAP: Bir seferde aynı bölgede aşırı uygulamadan kaçının. Kılın aşırı şekilde yok edilmesi ciltte kırzarıklık ve şişmeye neden olabilir. Cilt gözeneklerinizde ısırma hissi duyacak şekilde 2~3 kez tekrar edin. Cildiniz kızardığı takdirde buz paketi veya ıslak havlu kullanarak cildinizi soğutun.

 

SORU: Uygulama esnasında nasıl birşey hissedilir?

CEVAP: Bu soruya çok farklı yanıtlar alacaksınız. Ancak gerçek şu ki lazer cilde uygulandığında, yüksek ısıya bağlı olarak bir miktar ağrı olur.  Bazı hastalar bu hissi, bir saniyeden az süren bir "yanma" veya hafif ısırma olarak tarif eder.

 

SORU: Bir uygulama sırasında kaç tekrar yapılmalıdır?

CEVAP: Lazer tam olarak cilt gözeneklerine uygulanırsa ısırma hissi olur. Bu şekilde  2~3 kez tekrarlayın. Lazeri arka arkaya aynı cilt gözeneğine uygulamayın. Lazeri sırayla farklı cilt gözeneklerine uygulayın.

Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş FriendFeed'de Paylaş Google Favorilere Ekle Yahoo! Favorilere Ekle Pinterest'de Paylaş
Kapat
 • Alışveriş Sepeti

  Alışveriş sepetinizde
  ürün bulunmamaktadır.


 •  
  SİPARİŞ HATTI
  0 232 278 74 06
  0 554 870 06 00
 • FaceBook
 • Kullanıcı Menusu
  Email
  :
  Şifre
  :
  Beni Hatırla

 • Sponsor Ürünler
 • Döviz Kurları
  EURO
  :
  3,36 TL
  POUND
  :
  4,55 TL
  USD
  :
  2,99 TL
  Son Güncelleme
  06/10/2015 22:31:00
 • Gizli Paket Sistemi
Bu site, IdeaSoft® - Akıllı E-ticaret Paketleri ile hazırlanmıştır.